Pompy ciepła – informacje ogólne

Jeśli szukasz taniego w eksploatacji i przyjaznego dla środowiska sposobu ogrzewania to pompy ciepła będą najlepszym rozwiązaniem. Pompy ciepła marki ViViTherm której jesteśmy autoryzowanym instalatorem to produkty najwyższej jakości, osiągalne dla każdego. Zbudowane są z wysokiej klasy podzespołów. Zaprojektowane tak aby były proste w obsłudze. Są idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów jednorodzinnych jak i dla przemysłu.

Gruntowe pompy ciepła ViViTherm pozwolą Państwu w tani sposób ogrzewać budynki i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Są bezpieczne dla ciebie i środowiska gdyż wykorzystują odnawialne źródła energii. Posiadają duże panele dotykowe, co sprawia że są komfortowe w obsłudze. Wybierając pompy ciepła ViViTherm zapewniasz sobie oszczędności z każdym dniem ich eksploatacji.

Dobór rodzaju pompy ciepła zależy od wielkości budynku i wymagań jego użytkowników co za tym idzie również cena układu pompy ciepła jest wyliczana indywidualnie. W związku z tym osoby zainteresowane instalacją pompy ciepła prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty. W siedzibie naszej firmy można zobaczyć jak działa zainstalowana pompa ciepła ogrzewając budynek liczący 600 m2.

Pompa ciepła to urządzenie, którego zadaniem jest transport ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Transport ciepła w tym kierunku jest odwrotny do naturalnego wiec aby proces ten mógł zachodzić musimy dostarczyć do pompy ciepła pewną ilość energii.

Obszarem z którego transportujemy ciepło jest w praktyce źródło dolne (grunt, woda lub powietrze), a miejscem docelowym transportowanego ciepła jest nasz dom (centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa). Energia jaką musimy dostarczyć do pompy ciepła pochodzi z sieci elektrycznej, z tym że ilość tej energii jest około czterokrotnie mniejsza niż ilość energii jaką byśmy zużyli wykorzystując tradycyjne ogrzewanie elektryczne.

Poniższy schemat przedstawia obieg termodynamiczny pompy ciepła i kierunki przepływu energii.Pompy ciepła Wrocław, pompy ciepła Opole – Dolny Śląsk. Zapraszamy po powietrzne pompy ciepła, pompy ciepła cwu. W ofercie instalacja pompy ciepła, montaż pompy ciepła.