Kolektory słoneczne – informacje ogólne

Rosnące ceny energii i świadomość konieczności działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, powodują coraz większe zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii. Jednym z najbardziej dostępnych i najtańszych sposobów pozyskiwania „czystej” energii są kolektory słoneczne. Pierwszy zestaw solarny zamontowaliśmy roku 2000 od tego czasu uruchomiliśmy kilkadziesiąt zestawów solarnych liczących od 2 do 6 kolektorów słonecznych. Jako autoryzowani instalatorzy największego polskiego producenta kolektorów słonecznych firmy Hewalex oferujemy Państwu wyroby o najwyższej jakości technologicznej, a także służymy pomocą poprzez wskazywanie możliwie najlepszych rozwiązań związanych z budową instalacji solarnych co pozwala oszczędzić do 60 % na kosztach podgrzewania wody użytkowej.

Tak duży zysk energetyczny wynika z faktu, że kolektory słoneczne pozyskują ciepło również w dni pochmurne. W dni bez słońca, temperatura na kolektorach jest wyższa o minimum 15°C od temperatury powietrza, co w rezultacie powoduje ogrzewanie ciepłej wody w zasobniku. Nawet w dni zimowe, gdy temperatura powietrza wynosi -20°C, a dzień jest słoneczny, temperatura wody w zasobniku dochodzi do +50°C.

Poniższy wykres pokazuje procentowe wykorzystanie energii słonecznej w poszczególnych miesiącach.Kolektory słoneczne Wrocław, Opole, Dolny Śląsk – solary, instalacje solarne, kolektory próżniowe.