Kategorie
Brak kategorii

Kiedy rozważyć rozwiercanie kominów?

Na samym szczycie komina rozwiercanego cegły tworzą poziomą powierzchnię, na której może gromadzić się woda i śnieg. Jeśli woda dostanie się do środka, może pogorszyć mur, czasami nawet do tego stopnia, że ​​będzie wymagała całkowitej przebudowy komina poprzez rozwiercanie kominów.

Aby temu zapobiec, komin pokrywa się warstwą specjalnej zaprawy zwanej koroną, która zapewnia szczelność na warunki atmosferyczne. Jeśli pęknie, należy go naprawić. Co ja robię? Najpierw oczyść istniejącą koronę i załataj wszelkie pęknięcia. Następnie dodaj nową warstwę zaprawy, aby utworzyć świeżą, nie pękniętą pieczęć. Co może pójść nie tak? To całkiem proste. Upewnij się, że masz odpowiedni rodzaj zaprawy by wykonać remont i rozwiercanie kominów — musi być elastyczna, aby umożliwić normalne rozszerzanie i kurczenie zależne od temperatury. A kiedy utworzysz nową koronę komina Poznań, upewnij się, że jest lekko pochylona w dół do krawędzi komina, aby pomóc jej odprowadzać wodę.

Co to jest, mówisz? Korona której dotyczy rozwiercanie kominów chroni cegły od góry, ale cegły po bokach komina również mogą być narażone na wnikanie wody. Co ja robię? To jest całkiem proste: umyć komin, a następnie spryskać cegły środkiem uszczelniającym. (Istnieją uszczelniacze specjalnie wykonane do kominów.)