Kategorie
Brak kategorii

Co pokaże nam badanie termowizyjne Gdynia?

Wtargnięcie wody i oleju hydraulicznego do wnętrza warstwy wielowarstwowej o strukturze plastra miodu. Kompozyt strukturalny podczas eksploatacji został powiązany z awarią podczas lotu w niektórych samolotach. Trwają prace w Gdyni nad opracowaniem nieniszczących metod testowania w celu wykrycia obecności wody i oleju hydraulicznego w płytach warstwowych.

Badanie termowizyjne Gdynia stanowi atrakcyjne podejście, ponieważ jest wrażliwa na zmiany właściwości termicznych. Za pomocą lampy błyskowej PT test można przeprowadzić bezpośrednio na powierzchnię panelu. Żywotność PT wykazano poprzez laboratoryjne obrazowanie wody i oleju hydraulicznego w panelach warstwowych. Przedstawiono detekcję wtargnięcia wody i oleju hydraulicznego za pomocą jednostronnej lampy błyskowej PT. Wykazano, że możliwa jest prosta detekcja, a także przestrzenna lokalizacja wody i oleju hydraulicznego w płytach warstwowych oraz określenie ilości wody i oleju hydraulicznego poprzez badanie termowizyjne Gdynia.

Testy termowizyjne czyli badania termowizyjne wykorzystują wykrywanie i mapowanie w podczerwieni do identyfikacji zmian temperatury podczas operacji, przepływu ciepła przez sprzęt oraz porównania temperatur dla różnych komponentów i obszarów. Testy termowizyjne w podczerwieni wykrywają fale termiczne niewidoczne gołym okiem. Badanie termowizyjne Gdynia może pomóc w konserwacji predykcyjnej, wykorzystując dane o wahaniach temperatury w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów konserwacyjnych, które mogą prowadzić do awarii i wyłączenia sprzętu. Zastosowania termografii w konserwacji Badania termograficzne mają wiele zastosowań i mogą być wdrażane w wielu zastosowaniach w zakładzie produkcyjnym.