Kategorie
Brak kategorii

Jak wygląda dorabianie kluczy Gdańsk?

Półfabrykat klucza i oryginalny klucz do duplikacji są ładowane do maszyny do cięcia kluczy. Na pustej stronie znajduje się koło tnące. Na oryginalnej stronie znajduje się nieruchomy kawałek metalu dokładnie w kształcie ściernicy („prowadnica”). Maszyna jest starannie skalibrowana, aby koło i prowadnica znajdowały się dokładnie w tym samym miejscu w stosunku do odpowiednich kluczy aby dorabianie kluczy Gdańsk było dokładne.

Jak wykonujesz dorabianie kluczy Gdańsk? Powoli przesuwasz prowadnicę po konturach oryginalnego klucza, a półfabrykat jest przycinany do dokładnie tego samego kształtu, co oryginał. Ciężko jest utrzymać koło i prowadnicę dokładnie skalibrowane, więc czasami nowy klucz jest przesunięty o kilka tysięcznych cala i dlatego zduplikowane, dorabiane klucze nie zawsze działają płynnie (a czasami w ogóle nie działają).

Jak wygląda dorabianie kluczy Gdańsk? Pusty klucz jest tak ukształtowany, że powiela istniejący klucz. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie tego jest użycie maszyny do cięcia kluczy. Maszyna do cięcia, dorabiania kluczy z Gdańska ma dwa imadła, jedno do istniejącego klucza, a drugie do półfabrykatu. Zarówno półfabrykat, jak i istniejące klucze są wkładane do zacisków, które biegną równolegle. Po włączeniu maszyny do cięcia kluczy imadła są podnoszone. Istniejący klucz biegnie wraz z prowadnicą, natomiast pusty klucz jest wycinany przez wirującą tarczę.