Kategorie
Brak kategorii

Domowy pensjonat Jastrzębia Góra? Możesz go wynająć od dziś!

Im więcej pisemnych instrukcji zostawisz swoim gościom którzy odwiedzają Twój pensjonat Jastrzębia Góra, tym lepiej. W ten sposób goście nie będą musieli dzwonić do Ciebie za każdym razem, gdy mają pytanie (chociaż i tak mogą to zrobić). Pamiętaj, aby dołączyć instrukcje dotyczące obsługi wszystkich pilotów do telewizora i innych urządzeń elektronicznych, a także sposobu uzyskiwania dostępu do połączenia internetowego. Zostaw również jasne instrukcje dotyczące obsługi zmywarki, pralki, suszarki do ubrań, kuchenki, systemu ogrzewania i klimatyzacji oraz dowolnego systemu bezpieczeństwa w które wyposażony jest Twój pensjonat Jastrzębia Góra.

Wyjaśnij, gdzie należy wywieźć śmieci i recykling. Należy również uwzględnić lokalne przepisy dotyczące parkowania. Dobrym pomysłem jest również podanie listy lokalnych sklepów spożywczych, stacji benzynowych i polecanych restauracji. Zawsze mów swoim gościom, aby nie przeszkadzali sąsiadom – na przykład, jeśli wynajmujesz mieszkanie w bloku, gość nie powinien pukać do drzwi sąsiada ani dzwonić do niego, aby wejść. Na koniec pamiętaj o pozostawieniu swoich danych kontaktowych (e-mail i telefon), jeśli Twoi goście muszą się z Tobą skontaktować.

Podaj również lokalne numery alarmowe oraz adres i numer najbliższego szpitala w pobliżu miejsca gdzie znajduje się Twój pensjonat Jastrzębia Góra. Jeśli to możliwe, poproś zaufanego sąsiada lub przyjaciela, aby miał oko na Twój dom, gdy masz krótkoterminowych gości. (Poczęstuj ich obiadem w zamian za pomoc w ten sposób.) Jeśli masz najemców przebywających dłużej niż kilka dni, formularz z pensjonatu Jastrzębia Góra warto wypełnić.