Kategorie
Brak kategorii

Poznaj 3 materiały z których tworzone są pieluszki hurt!

Konopie – Konopie to także naturalne włókno, które jest naturalnie odporne na rozwój bakterii i idealnie nadaje się na pieluszki hurt. Chociaż jest bardziej higroskopijny niż bawełna, co oznacza, że ​​może pomieścić więcej wody, materiały konopne są bardzo cienkie i nie są w stanie natychmiast wchłonąć wody, tak jak puszka z bawełny lub poliestru. Z tego powodu tkanina konopna jest często łączona z innym chłonnym włóknem, takim jak bawełna, w pieluchach tkaninowych.

Modal — Tkanina z modalu jest podobna do bambusa na dwa sposoby: jest wykonana z pulpy drzewnej i nie można jej właściwie oznaczyć jako „ekologicznej” ze względu na sposób jej wytwarzania. Modal różni się od bambusa tym, że jest wytwarzany z pulpy drzewnej bukowej, a nie z bambusa. Ten chłonny materiał jest uwielbiany za niewiarygodnie jedwabisty dotyk i zdolność do zachowania miękkości po wielokrotnym użytkowaniu wykonanych z nich produktów takich jak pieluszki hurt. Inną kluczową zaletą tkanin modalnych do pieluchowania tkanin jest to, że są one odporne na gromadzenie się minerałów, z którymi boryka się wielu użytkowników pieluch tkaninowych podczas prania ich w twardej wodzie.

Poliester – Poliester jest materiałem stworzonym przez człowieka i jako taki jest wytwarzany z chemikaliów i ropy naftowej. W pieluchach słowo „poliester” jest często zastępowane przez „mikrofibra”, „minky” i czasami „zorb”. Produkty te są dość chłonne, ale z czasem zużywają się, tracąc zdolność wchłaniania wraz z ciągłym noszeniem. Mikrofibra jest często używana w pieluchach kieszonkowych i nigdy nie powinna być stosowana bezpośrednio na skórze dziecka, ponieważ może podrażniać. Mikroskopijna struktura tych włókien, która sprawia, że ​​są tak chłonne, może również utrudniać ich dokładne czyszczenie przy każdym praniu, przez co z czasem mają tendencję do powstawania nieprzyjemnych zapachów jakie zwykle generują zużyte pieluszki hurt.